Magyarország éves csapadékmennyisége, összesen 600-650mm közé esik. Ez az éghajlat változásával nem változott számottevően, ám egyre gyakoribbá válnak a gyorsan lezúduló, intenzív esőzések. A lezúduló csapadékvíz útját jelentősen befolyásolják olyan új építmények, mint például utak, garázs beállók, tetők felületei, ezzel megváltoztatva a természetes hidrológiai körforgást.
Ez a lehullott csapadékvíz akkor okoz problémákat, ha a megszokottnál nagyobb mennyiségű, vagy ez a mennyiség hirtelen, rövid idő alatt esik le. Ilyenkor a talaj nem tudja elég gyorsan magába szívni ezt a mennyiséget, illetve elpárologni vagy természetes úton eltávozni sem képes a csapadékvíz.
A csapadékvíz okozta lehetséges károk:
- épületek pincéit, alagsorát elönti a csapadékvíz
- a víz betör az épületekbe
- nem megfelelő átmérőjű csatornahálózat képtelen levezetni a vizet, ennek következtében a mélyebben fekvő területeket elönti a víz
- nem megfelelő teljesítményű csatornarendszerből a kimosódhat a szennyvíz és a mélyebben fekvő területeken felgyűlve fertőzővé tehetik azt
Milyen megoldásokat tudunk ajánlani a megelőzésre, vagy a károk javítására?
A csapadékvíz elvezetéséhez az épület közeléből, szivárogtatással, szikkasztással drain-rendszer kivitelezésével.
A károkat megelőzendő ajánljuk már jól bevált szikkasztó, szivárogtató rendszerünket, amely háromszor hatékonyabb, mint a kavicságyas szikkasztó megoldások. A rendszer előre gyártott elemekből áll és tetszőleges méretig bővíthető. Emellett lehet tartósan közlekedni, parkolni felette, sőt parkosítható is. Egy ilyen alagútelem befogadóképessége 300 liter. A rendszer másik nagy előnye, hogy nem igényel komoly földmunkát és az ára is kedvező.